Spousta z vás má určitě doma kameru nebo foťák, který umí i natáčet video. Možná ale všichni nevíte, že existuje několik vcelku jednoduchých zásad nebo spíš doporučení, která když při natáčení dodržujete, tak dokážete pořídit záběry, které budou kvalitativně na mnohem vyšší úrovni. Mnohem lépe to pak vypadá při promítání.

Natáčejte kvalitnější záběry. Je to jednodušší než myslíte.

Když jsem se začal zabývat tím, jak natáčet video způsobem, aby bylo pro diváky poutavější a příjemnější, našel jsem samozřejmě obrovské množství informací, rad, tipů a doporučení. Ale také jsem přišel na to, že některé z nich nejsou vůbec složité nebo časově náročné a přitom je jejich pozitivní efekt velmi znatelný.

Právě ty jednoduché a zároveň velmi účinné postupy jsem zpracoval v podobě krátkého eBooku, který si můžete zdarma stáhnout pomocí formuláře v pravé části stránek (Pokud máte menší rozlišení bude na konci stránky).

Tento eBook se vám bude hodit, pokud máte zájem točit kvalitnější a koukatelnější videa. Největší význam bude mít pro začátečníky, ale i mírně pokročilí mohou z tohoto návodu získat nějaký nový pohled na věc.

Inspirujte své okolí svými zážitky. Natočte jim je na video.

Když se chcete podělit o své zážitky s dalšími lidmi (rodinou, kamarády, celým internetem), potřebujete to umět natočit tak, aby je to bavilo, aby to pro ně byla podívaná. Potřebujete jim umožnit zažít alespoň kousek toho, co jste prožívali vy. Dát jim vlastně ochutnat z vašeho zážitku. Přeneste na ně vaše pocity, aby je také pocítili, protože zážitek není tvořen tím, co vidíte a slyšíte, ale tím, jaké emoce to v člověku vyvolává. Takové video je poutavé. Vzbudí zájem diváků. Budou chtít vidět i další vaše záběry a možná je i inspirujete k jejich vlastním zážitkům a oni se vydají na nějakou úžasnou cestu, dovolenou, výlet, nebo akci.

Pokud se chcete vydat tímto směrem, bavit a inspirovat, vyplňte formulář a stáhněte si zdarma eBook „Kameramanské minimum“. Najdete v něm podporu pro vaše první kroky.

Albert Höfer - profilová fokta, detail

Albert Höfer (FB)

P.S. Budu rád, pokud web lajknete, nasdílíte nebo mi do komentářů napíšete nějaký konstruktivní feedback. Děkuji.